دفتر مرکزی

رامشیر- خیابان جمهوری اسلامی ساختمان شتاب

طبقه اول واحد1

کد پستی 6387139996

061-4359-8001

061-4359-7001

061-4359-7002

پشتیبانی 24 ساعته

09167563004-09169995565

به سایت شرکت شتاب گسترش رامشیر خوش آمدید

 • اصطلاح رانژه كردن تلفن یعنی چه؟

به عملی که طی آن شرکت مخابرات، برقراری ارتباط تلفن مشترک با اسپلیتر شرکت خدمات اینترنتی را فراهم می‌کند، رانژه کردن می‌گویند.در رانژه کردن مسیر زوج‌ سیم تلفن مشترک در MDF مخابرات را تغییر می‌دهند تا کابل تلفن مشترک از تجهیزات شرکت خدمات اینترنتی نیز بگذرد و امکان دریافت اینترنت را در کنار مکالمات صوتی داشته باشد. این تغییر مسیر به درخواست مشترک و با ارسال نامه از طرف شرکت به مخابرات صورت می‌گیرد.خط رانژه خط تلفنی است که می‌تواند صدا و داده را هم‌زمان با هم روی یک خط منتقل کند. بنابراین قابلیت ارایهٔ سرویس ADSL را داراست. قبل از این که بتوانید از خط تلفن خود به عنوان خط ADSL استفاده کنید باید این خط از طرف مخابرات و به درخواست شرکت ارایه دهندهٔ سرویس، رانژه شود.


 •      چگونه یک سرویس  مناسب برای خود داشته باشیم؟ ADSL 

شما باید با توجه به زمینه کاری و میزان بودجه خود سرویس مناسب را انتخاب کنید. اگر کاربری هستید که بیشتر وقت خود را در اینترنت صرف دانلود و مشاهده ویدیو و عکس می کنید و سرعت دسترسی به اطلاعات برای شما مهم است از سرویس های پرسرعت و با حجم محدود شهاب رایانه استفاده کنید. همچنین می توانید برای این منظور از سرویس های با حجم نامحدود هم استفاده کنید ولی به یاد داشته باشید سرعت تبادل اطلاعات در این نوع سرویس کمتر از سرویس های محدود است.


 • چه مدت زمانی طول می کشد تا سرویس  ADSL پس از عقد قرار داد راه اندازی شود؟

همکاران ما در بخش نصب ، طی مدت زمان 1 الی 3 روز ( بدون در نظر گرفتن ایام تعطیل ) قادرند اینترنت را در محل مورد نظر شما راه اندازی نمایند.


 • من قبلا از یک شرکت دیگر خدمات ADSL  دریافت کرده ام و می خواهم از سرویس های شرکت شهاب رایانه استفاده کنم، آیا برای من امکانپذیر می باشد از مودم قبلی استفاده کنم؟

در صورتیکه با سیستم شبکه شهاب رایانه مشکلی بوجود نیاورد، می توانید از همان مودم استفاده کنید بنابراین باید مشخصات مودم شما توسط بخش فنی شرکت ،بررسی گردد.


 • منظور از حجم ترافیکی چیست و آیا ارسال و دریافت که در منوی اتصال نشان داده می شود، همان حجم ترافیکی برای ما محسوب می شود؟

کلیه اعمال Send و Resive به عنوان حجم ترافیک شما لحاظ میگردد . کلیه آپلودها و دانلودها و نیز باز کردن صفحات .


 • اگر حجم مصرفی خودمان را استفاده نکنیم آیا می توان آنرا برای ماه بعدی ذخیره کرد؟

خیر . حجم ترافیک خریداری شده محدود به بازه زمانی مربوطه می باشد و با اتمام زمان دوره ، ترافیک از بین می رود .


 • اگر من بیشتر از مقدار تخصیص داده شده مصرف کنم چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که حجم ترافیک زودتر از زمان مقرر تمام شود ، سیستم به صورت اتوماتیک اینترنت شما را تا شارژ مجدد قطع می نماید . البته شما با ورود به سایت کاربران میتوانید نسبت به خرید ترافیک اضافه اقدام نمایید . توجه داشته باشد که ترافیک اضافه ای که می خرید صرفا تا پایان مدت زمان همان دوره ، اعتبار خواهد داشت . در صورتی که مدت زمان اندکی تا پایان زمان دوره دارید ، بهتر است سرویس را به طور کامل شارژ نمایید .


 • مصرف رایگان بین چه ساعاتی از روز می باشد؟

استفاده رایگان از سرویس شبانه ما از ساعت 1 الی 7 صبح می باشد و در این بازه زمانی حجم مصرفی ، برای شما محسوب نمی شود.


 • چرا سرعت دانلود دو سرویس اینترنت پرسرعت با پهنای باند یکسان در دو ISP مختلف ، با هم متفاوت هستند ؟

بر اساس استاندارد ها، مثلا سرعت دانلود استاندارد سرویس اینترنت پر سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه می بایست 64 کیلو بایت برثانیه باشد اما در شرکت شهاب رایانه پهنای باند باز بوده و مشترکین می توانند بیشتر از میزان استاندارد سرعت دانلود داشته باشند.فاکتورهای بسیاری اعم از سیستم کامپیوتر مشترک،مرکز مخابرات مشترک، کیفیت خط مشترک، ساعت استفاده و تعداد نفرات آنلاین در شبکه و ... در سرعت اینترنت پرسرعت دخیل هستند لذا مقایسه از نظر فنی صحیح نیست.


 •  من به اشتباه 2 بار سرویس اینترنتم را تمدید کرده ام و هر دو بار هم از حساب بانکی ام کسر شده ، چگونه این مشکل را پیگیری کنم؟
در صورتیکه هنگام خرید سرویس دوم گزینه شروع از الان را فعال نکرده باشید سرویس دوم شما به عنوان ذخیره در حساب کاربری شما می ماند تا زمانیکه سرویس اول شما از نظر حجمی یا زمانی تمام شده و سرویس دوم به طور خودکار شروع میگردد و روزهای باقی مانده از سرویس اول شما سوخت می شود .
در صورتیکه هنگام خرید سرویس دوم گزینه شروع از الان را فعال کرده باشید سرویس اول شما سوخت گردیده است . و صرفا سرویس دوم شما فعال میگردد .
با توجه به ویژگی مشتری مداری ، بخش فروش شرکت قادر خواهد بود در صورتی که خواستار برگشت از خرید باشید هزینه آن را به شما عودت نماید .


 •  من سرویس اینترنت پرسرعت خود را تمدید اینترنتی کرده ام، اما 2 بار هزینه از حساب بانکی ام کسر ولی یکبار در حساب کاربری ام  ثبت شده است. چگونه این مشکل را پیگیری کنم؟

ابتدا با تماس با بخش فروش شرکت ، مطمئن شوید که سرویس اینترنت بار دوم به حالت ذخیره برای شما فعال نگردیده باشد . اگر مبلغی از حساب شما بدون خرید کسر گردد و این مبلغ در تراز مالی شما که قابل مشاهده در پنل کاربری تان می باشد لحاظ نشده و به حساب شرکت نیز واریز نگردیده باشد ، بعد از 72 ساعت به حساب بانکی شما برمی گردد .